Mahepiim

Jõudis kätte söögiaeg ja perenaine kutsus lapsed lauda. „Kõik piimatoidud siin laual on tehtud meie talu lehmade piimast,“ ütles ta. „Muide, seda piima, mida meie lehmad annavad, nimetatakse mahepiimaks,“ lisas peremees. „Kas see ei olegi päris piim?“ küsis Kiikimiiki ehmunult. „On küll,“ kinnitas peremees. „See on vägagi päris ja hea piim, sest meie lehmad on õnnelikud lehmad. Nad söövad suvel värsket rohtu ja talvel meie enda tehtud heina.“ „Ja suviti on lehmad õues,“ lisas perenaine.

Maril oli kõht tühi ja ta hakkas kohe toitu ette tõstma. Ta kuhjas taldrikule kartuleid ja valas peale hulga kodujuustukastet, määris leivale võid ja pani selle peale kurgiviilud. Seejärel kallas ta klaasi ääreni piima täis.

Kiikimiiki vaatas esialgu vaikides, aga nähes, kui suure isuga Mari sööb, tegi ta kõik täpselt samamoodi. „Sellest toidust saabki kaltsiumit ja muud kasulikku,“ ütles Mari talle naeratades. „Kas tunned, kuidas sa muutud tugevamaks?“ Kiikimiiki mõtles natuke ja noogutas. Tõepoolest oli tugevam tunne.

„Võib-olla saan ma endale sama ilusad juuksed kui sinul,“ ütles ta Marile. Mari punastas. Ta teadis hästi, et piima joomine teeb juuksed ilusaks, aga varem ei olnud keegi tema juukseid kiitnud. „Kindlasti saad,“ sõnas perenaine. „Ja terved hambad saad ka,“ noogutas peremees. Õhtu oli kätte jõudnud ning Mari ütles, et nad peaksid hakkama koju minema. „Te võiksite meile suvel külla tulla, siis me teeme lehmadele talveks heina,“ ütles peremees hüvastijätul. Kiikimiiki noogutas, endal kaval nägu peas. Ta võttis Maril käest kinni ja sosistas midagi.

Piimatoodetes leiduv kaltsium muudab
luud ja hambad tugevaks.

 


Mis on mahepiim?

Sinu tulemus:  

Sinu tase:  

Jaga ja soovita: