Piimakosmeetika juustele

Näole Juustele  |  Kehale

 

Roheline heinMaskid

Et juuksed oleksid siidised ja terved, tee iga kuu juuksemaske. Lisa loputusveele 1 spl puuviljaäädikat, see aitab ka kõõma vastu.

Petipiima-nõgese kuur
Rasustele juustele, aitab ka kõõma vastu. Sega 1 tass petipiima ja 1 tass kõrvenõgesetõmmist ning masseeri niisketesse juustesse. Lase mõjuda 10 minutit. Pese juuksed ja loputa ½ tassi tõmmisega.

Kooremask
Katkistele juukseotstele. Sega 2 spl koort, ½ tl nisuiduõli ja 1 tl sidrunimahla ning masseeri kuivadesse või niisketesse juustesse. Kata juuksed kilega ja lase mõjuda 10–15 minutit.

Saialillekuur
Kuivadele juustele. Sega ½ tassi vahukoort, 1 munakollane, ½ tassi saialilletõmmist ning masseeri kuivadesse või niisketesse juustesse. Kata juuksed kilega ja lase mõjuda 10–15 minutit.

Kummelikuur
Heledatele juustele. ½ tassi kummeliõisi ja ½ klaasi leedriõisi, 3 spl piima mõne tilga puuviljaäädikaga teevad heledad juuksed siidiselt säravaks.

Hapupiima-leiva mask
Leota viil leiba hapupiimas, kuni see muutub pudruks. Kanna mask niisketele juustele ja oota 10–15 minutit. Loputa juuksed ja kammi kiharatesse jäänud leivatükid välja. Leiva ja hapupiima happelisus loob juustele soodsa keskkonna, tulemuseks on läikivad ja paksud kiharad.

 

Šampoonid

See, et šampoon vahutaks, pole puhtuse seisukohalt üldse tähtis. Olulised on ained, mis pesemisel juuste eest hoolt kannavad.

Petipiima-rosmariini šampoon
Rasustele juustele. 1 tass vahukoort, 1 tass rosmariiniõite tõmmist. Või 1 tass petti ja 1 spl sidrunimahla. Sega hulka 1 spl lastešampooni. Niisuta juukseid ja hõõru segu sisse. Lõplikul loputamisel kasuta ½ tassi teetõmmist ja 1 spl puuviljaäädikat.

Petipiima-kummeli šampoon
Kuivadele juustele. ½ klaasi peti(piima), 1 klaas kummeliteed, 1 spl lastešampooni. Loputa ½ klaasi teetõmmisega ja 1 spl puuviljaäädikaga.

Jaga ►

Piim on Eesti valge kuld. Piimandus on Eesti sajanditepikkuse traditsiooniga põllumajanduse alustala.

↓ Näita rohkem ↓