Kohupiim

Piim   |   Rõõsk koor   |  Hapendatud tooted   |  Jogurt   |  Kohupiim   |  Juust   |  Või   |  Piimadesserdid   |  Kondenseeritud tooted

 

Kohupiim3Kohupiim on kontsentreeritud piimatoode, mis on valmistatud pastöriseeritud lõssi hapendamisel ja kalgendi töötlemisel. Teatud liiki kohupiima valmistamiseks kasutatakse ka laapensüümi.

Kohupiima valmistatakse traditsiooniliselt ja separeerimismeetodil, mille tulemusena eraldub kohupiima kalgendist vadak.

Traditsioonilise kohupiima tekstuur on sõmer, separeerimismeetodil valmistatud kohupiim on pastataoline. Maitsestamata kohupiimal on õrn hapukas maitse.

Enam levinud on rasvata ja 5% rasvasisaldusega kohupiim. Kohupiimast valmistatakse lisandite ja koore lisamisel kas kohupiimadesserte või soolaseid kohupiimatooteid.

 Vaata videot kohukeste valmistamisest

 

Kohupiimadessert

Kohupiimadesserdid on kreemi- või pastataolise konsistentsiga kohupiimatooted. Tootele iseloomuliku maitse andmiseks on kohupiimale lisatud rõõska koort, jogurtit, hapukoort, lõhna- ja maitseaineid, maitselisandeid, suhkrut, marja-puuviljalisandit. Enam levinud on mooside lisamine kohupiimale. Kohupiimadesserdid on erineva rasvasisaldusega.

 

Glasuurkohuke

Glasuurkohuke on glasuuriga kaetud kohupiimatoode. Kõigepealt lisatakse kohupiimale suhkrut, võid või mõnda muud lisandit. Seejärel vormitakse maitsestatud kohupiimasegust kas ristküliku- või silindrikujulised tükid, mis kaetakse erinevate glasuuridega.

 

Glasuuritud dessert

See on glasuuriga kaetud kohupiimatoode, milles on peale kohupiima, suhkru ja teiste lisandite kasutatud ka taimset rasva.

 

Vadakujoogid

Vadakule mahla, lõhna- ja maitseainete lisamisel saab toota erineva maitsega vadakujooke. Vadakujookide rasvasisaldus on 0,1%.

 

   Loe, miks kohupiim on kasulik

   Vaata toiduretsepte, kus saad kasutada kohupiima

Kohukeste tootmine

 

Vaata videot kohukeste tootmisest. Räägivad Maag Piimatööstuse Jõhvi tootmise juhataja Viljar Kõks ja Maag Piimatööstuse turundusjuht Ruta Kallaspoolik.

Jaga ►

Piim on Eesti valge kuld. Piimandus on Eesti sajanditepikkuse traditsiooniga põllumajanduse alustala.

↓ Näita rohkem ↓