Piimakosmeetika kehale

Näole Juustele Kehale

 

Piim ja lapsedKäed, jalad ja kõht rõõmustavad nende poole pöördumise üle ning tänavad sind meeldiva tundega. Piisab mõnest trikist, et end oma nahas hästi tunda.

Meresoola kehakoorimine
Sega 1 tl meresoola, 1 tl pimsskivipulbrit ja 1 spl rõõska piima. Hõõru märjale nahale ringjate liigutustega ja loputa seejärel nahka külma veega.

Kogu keha jogurtimask
Sega 1 (koore)tops jogurtit 1 tl nisuisuõliga, kanna kehale ja lase 10 minutit mõjuda. Pese maha külma veega.

Kartuli-kätemask
Tambi 3 pehmeks keedetud kartulit ¼ klaasis piimas pudruks, lisa 5-10 tilka roosivett ja kanna paksult nahale. Seejärel mässi käed kilesse ja pese 10 minuti pärast segu külma veega maha.

Petipiima kätekuur
Sega 1 tass kummeli-, leedri- või pärnaõietõmmist klaasi petipiimaga. Leota selles käsi ja seejärel pese neid külma veega.

Jalavann meresoolaga
Turgutab väsinud jalgu. Pane 3 spl meresoola suurde kaussi ja vala keeva piimaga üle. Niipea kui piim on veidi jahtunud, võid jalad kaussi panna.

Ürdivannid rahustavad, lõdvestavad ja taaselustavad nahka.

Petipiima-ravimtaimevann
Kuivale nahale. Lase 100 g melissiürti või salveilehti seista 1 liitris vees. Lisa vanniveele 1 liiter petipiima, teed ja mõned tilgad nisuiduõli.

Vadakuvann
Kuivale vinnilisele nahale. 2-3 l vadakut vannivees rahustab nahka ja muudab selle õrnaks.

Tüümiani-vadakuvann
Ummistunud pooridega nahale. Kuumuta 100 g tüümianiekstrakti 1 l vees ja lase 10 minutit tõmmata. Vala 7 tassitäit vadakut ja tüümianitõmmis vannivee hulka. Vadakuks kuumutame veidi hapendatud piima, millest eraldub rohekas läbipaistev vedelik – vadak.

Piima-meevann
Igale nahatüübile. Pane vanni 2 pihutäit soola ja lase seejärel vesi voolama. Lahusta 1 klaas mett soojas piimas ja lisa segu koos ½ tl nisuiduõliga vanniveele. Mett ei tohi kunagi kuumas vedelikus lahustada!
Või: hõõru kogu keha sisse nisuiduõliga. Lisa vanniveele 3 l petti, mine õlitatult vanni ja loputa hiljem külma veega maha.

Jaga ►

Piim on Eesti valge kuld. Piimandus on Eesti sajanditepikkuse traditsiooniga põllumajanduse alustala.

↓ Näita rohkem ↓